17.4.2017

Masáže

O masážích obecně


Masáž je stará metoda využívaná k uvolnění, rehabilitaci a regeneraci těla i ducha. Její rozvoj můžeme vysledovat až do vyspělých civilizací starého Egypta, Číny a Indie. O pozitivním celostním účinku správného dotyku učil již geniální čínský filozof Konfucius. V Evropě to byli Řekové, kteří ocenili a vyzdvihli blahodárné účinky, které masáž přináší. Po řecko – římské vlně péče o člověka jako celek, sestávající z ducha, duše a těla, to byla až renesance, která připomněla zapomenutou úctu k sjednocenému, harmonickému člověku. Po temném středověku nastal pomalý vývoj a nyní, přibližně od 60. let 20. století zažívá péče o tělo prostřednictvím masáží skutečný rozkvět.

Masáže jsou většinou vnímány jako příjemná forma uvolnění, mají však i vynikající rehabilitační a terapeutické účinky. Masáž by si určitě měli dopřát lidé s bolestmi zad, ti, kteří se potýkají se sníženou pohyblivostí, či trpící stresem a nedostatkem energie. Lidé nejvíce vyžadují promasírování zad a šíje; po stránce rehabilitační či relaxační je však masáž celého těla mnohem příjemnější a užitečnější, rozhodně se do ní vyplatí investovat. Tělu se uleví i po jednorázové masáži, ale při pravidelných návštěvách jednou za 1 až 2 týdny budete pozorovat zlepšení nálady, kondice, příliv energie a chuti do života. Důkladné promasírování těla odstraní bolest a zlepší pohyblivost. Pro preventivní účely je vhodné navštívit maséra jednou měsíčně.

Aby jste si masáž nebo terapii dokonale užili

Před masáží 1,5 hodiny nejezte hlavní jídlo, avšak příjemnému a plnohodnotnému zážitku z masáže nepřidá, když vám kručí v břiše. Pomůže ovoce nebo malá svačinka.
Dopřejte si před masáží pobyt v infrasauně. Masáž pak bude daleko účinnější.
Po pobytu v infrasauně nebo před masáží můžete použít sprchu, která je přímo v prostorách masážní místnosti. Kožní póry se otevřou a lépe přijmou účinné látky obsažené v masážním prostředku. Zároveň je to z hygienického hlediska ohleduplnější vůči masérovi. Zkonzultujte s masérem Váš aktuální zdravotní stav, problémy s krevním tlakem, s ploténkami, zlomeniny, operace, osteoporózu atd. Při zdravotních problémech doporučujeme konzultaci s Vaším ošetřujícím lékařem ohledně vhodnosti masáže. V případě, že máte alergii na látku, která by mohla být obsažena v masážním prostředku, upozorněte na tuto skutečnost. Ujasněte si s masérem nebo terapeutem, co vás trápí, na jakou masáž nebo terapii jste přišli, které části těla by se měl věnovat. Sundejte si hodinky, řetízky, náramky, náušnice. Vypněte si mobilní telefon. Odložte si tak, aby vás nikde nic netlačilo a netahalo, jde o Vaše pohodlí. Pamatujte, že dobrý přístup k masírované oblasti je klíčový pro účinnou masáž. Masér je profesionál a neošetřované části těla by měl přikrýt.
Už nic nebrání tomu, abyste naplno relaxovali a vychutnali si svoji masáž nebo terapii. V případě, že vám je nějaký hmat nebo přítlak nepříjemný, řeknete to. Komunikace je velice důležitá. Masér mnohé vycítí, ale ne vždy.
Během masáže nebo terapie se nebraňte projevům úlevy jako jsou slzy nebo vzdechy, neboť tak uvolníte vnitřní napětí, což se odrazí i na Vašem těle. A vy jste se přece přišli napětí zbavit. Chce se vám spát? Spěte. Spánek je většinou stavem nejhlubší relaxace a regenerace. Nebojte se, masér bude v ošetření pokračovat. Váš spánek je pro něj důkaz vaší důvěry a to je veliká odměna.
Po terapii je vhodné ještě chvíli relaxovat. Ne vždy je to však z časového hlediska možné. V každém případě je vhodný tzv. klidný dojezd bez tělesné a duševní zátěže s dostatkem tekutin kvůli probíhající detoxikaci. K tomu využijte prostory recepce s možností občerstvení – doporučujeme vodu, čaj nebo dobré pivo (třeba to naše zašovské  :-). Nejdůležitější je pravidelnost návštěv, nezapomeňte si zamluvit další termín.

KLASICKÁ REGENERAČNÍ A RELAXAČNÍ MASÁŽ

Masáž pro běžnou populaci. Provádí se zejména u lidí s tzv. civilizačními chorobami, jako je přetíženost jednostranným postojem či posedem při práci, u lidí s nedostatkem aktivního pohybu, u všech, kteří mají chuť a potřebu udělat něco pro své tělo a svou duši. Velice oblíbená masáž, která pomáhá při bolestech zad a krční páteře. Přináší celkovou úlevu, přímo ovlivňuje nervovou soustavu a hormonální systém, zlepšuje krevní oběh a povzbuzuje metabolismus. Regeneruje síly po zátěži fyzické i duševní. Působí na hlouběji uložené svaly a odstraňuje jejich ztuhlost. Odbourává stres, nespavost a pomáhá při migrénách.

přispívá k rychlému odstranění únavy, osvěží, uklidní
přispívá k lepšímu celkovému vzhledu člověka
zpomaluje vznik příznaků stárnutí, (např.zhoršení stavu kůže a podkoží)
zkvalitňuje regeneraci sil po práci či jiné zátěži
zvyšuje prevenci úrazů a různých zdravotních obtíží
zlepšuje krevní a látkovou výměnu
pomáhá udržovat kvalitní tělesnou a duševní kondici

CENÍK – VIZ TABULKA NÍŽE DLE DÉLKY MASÁŽE

PEELING A JEMNÁ KOKOSOVÁ MASÁŽ

Chcete si příjemně odpočinout a zároveň udělat něco užitečného pro své tělo ? Máte jedinečnou příležitost – při peelingu se pokožka celého těla zbavuje šupin, vrásek a odumřelých buněk. Dochází při něm za pomocí přírodní cukrové třtiny k intenzivnějšímu prokvení a odvedení nečistot z kůže krevním systémem. Poté následuje jemné ošetření povrchu celého těla přírodním kokosovým olejem. Po této terapii se Vaše tělo bude cítit mladě, voňavě a svěže ! 

DÉLKA 60 min = 900,- Kč

RELAXAČNÍ MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY – HOT STONES

Přezdívá se jí královna masáží. Speciální hmaty kombinované s magickou sílou nahřátých lávových kamenů dokonale harmonizují tělo i mysl, zbavují napětí a blažený, až meditativní stav umí navodit mnohem rychleji než klasický způsob masírování. Blahodárné vulkanické kameny pochází z hlubin země a v dlouhém toku lávy se dostávají do moře. Jsou tvořeny z minerálů, které jsou zdrojem rovnováhy. Mají schopnost zachování teploty, která prostupuje hluboko do těla, rozehřívá jej a uvolňuje.

Vhodná, pokud máte:
– problémy se studenýma nohama
– ztuhlé svaly či bolesti zad
– stresové a úzkostné stavy
– trpíte nespavostí
– při depresi

Účinky:
– stimuluje krevní oběh
– postupně prohřívá celé tělo
– zvyšuje vitalitu orgánů
– vyrovnává energii v těle
– pomáhá při detoxikaci organismu

DÉLKA 55 min = 750,- Kč

INDICKÁ ANTISTRESOVÁ MASÁŽ HLAVY, RAMEN A ŠÍJE

Tato tradiční masáž je velmi oblíbená v Indii a na Srílance. Je prospěšná především při bolestech hlavy a trápení s migrénami, uvolňuje svalové napětí, odstraňuje stres, zlepšuje koncentraci a soustředění. Pomáhá také odstraňovat psychickou únavu, podrážděnost, emociální stres. Odborníky je doporučena jako doplnková terapie deprese a úzkosti. Technika je velmi účinná a nebezpečná v tom, že dokáže vyvolat velmi příjemnou závislost. Bez použití oleje.

DÉLKA 25 min = 300,- Kč

ÁJURVÉDSKÁ BYLINNÁ MASÁŽ ABHYANGA

Unikátní léčebná masáž prastará jako samo lidstvo, zajistí dokonalé proudění a harmonizaci toku energie v těle za pomocí speciálních ajurvédských olejů. ÁJURVÉDA je fascinující a velmi účinná přírodní medicína stará několik tisiciletí, která pomohla milionům lidí na celém světě. Zahrnuje masáž zad, rukou, břicha, nohou a reflexologii chodidel.

zlepšuje zdraví a posiluje imunitní systém
zpomaluje proces stárnutí
zvyšuje vaši sílu, energii a duševní jasnost
detoxikuje tělo
otevírá blokované kanály v těle
pomůže vám zhubnout
omlazuje a osvěžuje duši i mysl
odstraňuje hluboce zakořeněný stres a jiné psychické potíže

DÉLKA 55 min = 750,- Kč (bez břicha) 85 min = 1000,- Kč

K ÁJURVÉDĚ jsem byl vychován a přebral dávné zvyky a zkušenosti od svých předků, kterým bylo a je, toto tradiční indické lékařství životním stylem. Masážní techniky které požívám jsou zcela přirozené a individuálně je přizpůsobuji požadavkům klienta. Těší se na Vás Rami, masér ze Srí Lanky…

Účinek masáže zvyšuje pobyt v infrasauně, který Vám v kombinaci s masáží nabízíme ve zvýhodněné ceně. Doba pobytu 20 minut, cena zahrnuje použití sprchy. Ručník je možno použít vlastní, za zapůjčení účtujeme 10,-Kč.
Regenerační a relaxační masáž – záda, šíje, nohy (přední i zadní strana), chodidla, ruce, hlava, obličej (dle dohody a návaznosti na délku masáže volíme individuální přístup).

CENÍK klasická masáž – možno spojit s infrasaunou

délka v minutách cena za masáž cena včetně infrasauny
     
20 230,00 Kč 320,00 Kč
30 350,00 Kč 440,00 Kč
40 480,00 Kč 570,00 Kč
45 540,00 Kč 630,00 Kč
50 600,00 Kč 690,00 Kč
80 960,00 Kč 1050,00 Kč
90 1100,00 Kč 1190,00 Kč

OBDARUJTE VAŠE BLÍZKÉ POUKAZEM NA MASÁŽ ČI JINÉ SLUŽBY !

Po předchozí dohodě lze objednat kdykoli v provozní době relaxačního centra SALZA a to:

pondělí – pátek :    9:00 – 12:00 / 13:00 – 18:00 (18:00-20:00 na objednávku)
sobota :                 10:00 – 1
2:00 (13:00-18:00 na objednávku)
neděle:                  10:00 – 18:00 pouze na objednávku !

Pro objednávku volejte +420 774 33 22 00 nebo nám pošlete zprávu.

Vážíme si Vaší důvěry a proto Vás žádáme, aby jste i Vy respektovali nás a v případě zrušení procedůry se včas omluvili – děkujeme!

Akceptujeme kupony a karty těchto firem:
Chéque Déjeuner
www.seky.cz
Sodexo
včetně Sodexo karet
www.sodexo.cz
Edenred
včetně Endered karet
www.edenred.cz
Benefit plus
www.benefit-plus.eu
Benefity a.s.
www.benefity.cz